KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

question number 4 please help
The last new star was added to the American flag in which year?
This state and river share a name, which comes from an Indian word meaning “Father of Waters.”
Mean that is computed with extra weight given to one or more variables of the sample. Weighted average Dependent variable Ordered pairs Like terms
What will be the next digit in the sentence 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34?Please show me your way of thinking :)
Individuals who are approximately the same age and are linked by common interests, including friends, classmates, and the 'kids in the neighborhood,' are most
Two men who signed the Declaration of Independence went on to become U.S. presidents. Who were they?
This is inverse functions...any help on 3aii?
Idea that government should play as small a role as possible in economic affairs Dawes Act Marxism Laissez-Faire Antietam
Who was Samuel F.B. Morse?