jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

Consider peace, stability, and idealism in the interwar.
The digit 1 in 524,681 is ______ times the value of the 1 in 94,130.
Harris is building a deck around his pool. His contractor charges $525 for labor plus an additional $4.75 per square foot for materials. Which equation can be u
Tiling cost $15 per yard how much will it cost to put tiles along the edge of the pool
What is the surface area of this cube? The circled answer 16mm is incorrect. Please see attachment.
60 percent of a number, minus 17, is -65
how much e 67 + 78-78 =
Which factors have a major influence on an area's climate? Select all that apply. A. latitude B. elevation C. water currents D. type of bedrock E. vegetative c
An imaginary line from North to South through the earth's center is called an axis. True False Need answer ASAP!!
Which best describes the mood created in the poem "The White Horse"? Question 9 options: rushed and frantic calm and peaceful frustrated and angry hopeless and