K3ypilipfoclw
K3ypilipfoclw K3ypilipfoclw
  • 02-10-2016
  • Mathematics
contestada

jasmine bought 7 yards of fabric. the total cost was $45.63. what was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-10-2016
$6.52 for every yard she bought

Answer Link

Otras preguntas

What tone does the author create by referring to himself as "'a butterfly chaser, googly eyed bleeding heart, and wild conservative'"?
Which is the best buy: $4.08 for a 16-pound bag of dog food, $4.50 for an 18- pound bag of dog food, or $5.39 for a 22- pound bag of dog food?
Why did the Civil War happen? What was the real, underlying cause?
Briefly explain how the Electoral College functions in choosing the American president
Find the lower bound estimate for 63.75 + 3.6
which of the following best describes the reason that early civilizations in the andes mountains were able to develop varied sources of food like herding and ag
Which of the following types of information can be used to form a scientific hypothesis? I. personal observations II. scientific articles III. experimental d
S the judicial branch the least dangerous branch of the three (i.e. legislative, executive, and judicial)?
one way that campaign workers communicate information during a campaign is by
What is the probability of someone ordering nachos chicken strips and cookies