shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

The Constitution creates different lengths of terms for representatives and senators. Write two to four sentences that explain the pros and cons of shorter and
What were the two main areas of dispute between Russia and Japan during the Russo-Japanese War? Korea Manchuria China Siberia
Sam has 128 marbles how many hundreds are in this number
Jason and his 3 roommates share the cost of the electric bill evenly
Ginger sent 18 text messages yesterday Jerry sent 4 more than twice as many messages as Ginger sent. Kyle sent 15 fewer messages than Jerry. How many text messa
Which statement best describes the Renaissance? a. a time of worldwide achievement in art and literature inspired by a religious revival in the sixteenth centu
Carrying capacity is _____. the ratio of predators to prey the number of populations in a specific area the number of organisms in a population the number of or
How did Herbert Hoover view the U.S. economy as he campaigned for President in 1928?
A cable is 40 decimeter a long. How long is the cable in meters.
explain why 2.15 and-2.15 opposite