jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

The materials, personnel, effort, and money that enter a system are called _____ . environment feedback output input
Which type of figurative language does the sentence contain? idiom metaphor personification simile
Ming took a cab across town. His fare was $22, and he leaves an 18% tip. What is the total amount Ming pays the cab driver?
write a great paragraph on taj mahal
There is a deck of 20 picture cards that contain 5 birds, 5 lions, 5 frogs, and 5 monkeys. What is the probability that the first card drawn shows a bird and th
describe the features of an oligopolistic market?​
Which system of linear equations will have the same solution as that of the given system of linear equations
Help!!!!!!?!!!!!!!!!!??????????
short description about your penfriend​
i founld the bag sitting by -- at the side of road