jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

. Which of the following is an example of a proper fraction? A. 11/10 B. 6/6 C. 15/2 D. 4/17
Jimmy’s dad gave him $100 on his birthday, which is January 1. Jimmy deposited the $100 in his savings account the same day. At the beginning of every month the
Which best differentiates between chemical digestion and mechanical digestion? Chemical digestion happens in the small intestine; mechanical digestion happens
when is the nearest whole number to 3.2
5) Pioneer plant species could be described as those that a. sprout from seeds after a forest fire. b. form large forest trees that shade understory plants. c
Which substance is a nucleic acid? amino acid fat polysaccharide RNA
In the word unicorn, uni- means: a. Magical b. Horn c. One d. Zero
A beach has to enclose a rectangular area, because some endangered species are nesting there. They have 200 feet of rope to rope off the area with. What is the
please help me smart people!!if u are smart u will answer my problem correctly!!! let's test your mind!!!
Protists with complex bodies covered with hair-like structures known as cilia are called a. amoebas. b. paramecium. c. dinoflagellates. d. euglenoids.