srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Help me, I don’t understand this
Government policy throughout the 1920s promoted growth in many u. S. Industries, however the sector that benefited the least was.
In the real world, population explosion is usually followed by Select one: a. A continuation of high population levels indefinitely b. A population crash c. A g
i need help please .....
On a field trip, there must be on adult for every 8 students. If 32 students go on the field trip, how many adults must attend?
How is a covalent bond formed between two atoms?
One of the characteristics of a capitalist free enterprise economy is.
1. How many minutes until quarter of TEN? a. 10 minutes b. 80 minutes C. 110 minutes d. 25 minutes
The sun's rays have a greater effect on land temperature than they have on water temperature. This can be explained partly by which of the following? (1) Some e
A student listed some functions of an organ in the human body. Which organ’s functions did the student list? large intestine large intestine liver liver small i