kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

An atom that has fewer neutrons than protons and more electrons than protons is a(n) ion.
Of 3,000 pet owners surveyed 9% purchased their pets from a pet store how many pets were purchased from a pet store
Why would it be hard to find the ideal CO2 level if the light intensity were very low?
Where do you find the lake baikal?
Which linear function represents the line given by the point-slope equation y-8= 1/2(x-4)
what is a complex sentence? a. a sentence made up of two independent clauses. b. a sentence with a dependent and an independent clause. c. a sentence with an in
There is no relationship between the purpose of the page and the page quality (pq) rating
A sound signal traveling underwater has a frequency of 230 hertz. the speed of sound under water is 1.45 × 103 meters/second. what is the wavelength of the soun
Which of the following is a germanic language? a. spanish b. italian c. french d. english
what is the sum of the given polynomials in standard form? (x2 – 3x) (–2x2 5x – 3) –3x2 8x – 3 –x2 – 2x – 3 3x2 – 8x 3 –x2 2x – 3