kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

Why does Jim cry when the captain dies but not when his father passed away?
The area of a rectangular wall of a barn is 132 square feet. Its length is 10 feet longer than twice its width. Find the length and width of the wall of the bar
The ratio of the measures of complementary angles is 6:3. Find the measures of both angles
LETTER FROM FREDERICK DOUGLASS TO HARRIET TUBMAN support your answer for part a
Cameron has 75% as many shirts as her brother. How many shirts does Cameron have if her brother has 12 shirts
Which equation will tell you the acceleration of the object?
what are the answers to these two my friend says they're correct but i dont trust them​
6. A father rabbit had long ears while the mother rabbit had short ears. Which of these statements explains why one of the baby bunnies could have long ears? a
anyone who knows asl, what does this video say??? (fixed)https://youtu.be/bJYHYC0KycY
Find the average in this list of numbers: -20, 15, 30, -45