ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is the correct substitute for the underlined words? el duque ama a la duquesa. a. est b. sta c. est s d. esta
Billy Cobham is a talented and respected fusion drummer, and he was born in Panama. What is wrong with the sentence?
if an atom has 3 protons, 3 neutrons, and 2 electrons, what is the electrical charge of the atom?
24 of 36. I'm doing fractions as percentages.
who was the first president of the united states?
how many atoms are there in 5.10 moles of sulfur?
If the government wants to jump-start the economy resulting in more consumer spending, it will raise taxes. true or false?
What type of sound device is most appropriate in lines 1-4 of Lewis carolls poem jabberwocky
If you push against a stationary object for 10 seconds, you have performed an: a. eccentric exercise. b. isokinetic exercise. c. isometric exercise. d. isot
Find the geometric means of 7 and 9