rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

How did Gatsby try to convince Nick to arrange a meeting with Daisy?
If triangle ABC was rotated 90 degrees counterclockwise about the origin, what would the ordered pairs be for B'''?
Which expression is equivalent to 4−22−3? −16 −8 8 16
In what phase do the organelles disperse out into the daughter cells, and the cell prepares for cytokinesis? 1. Prophase 2. Interphase 3. Mitosis 4. Telophas
Isabel, a calendar-year taxpayer, uses the cash method of accounting for her sole proprietorship. In late December she received a $20,000 bill from her accounta
You heard somebody say, Marketing is just sales and advertising" Discuss the accuracy of this statement
The table shows the weekly income of 20 randomly selected full time students. If the
Determine the area of the parallelogrambelow.8 cm2.8 cm​
Which of the best following summarizes Trends in American literature and music in the 1920s
Ohmmeters measure resistance. Remove the battery and attach the terminals of the Ohmmeter to the ends of the circuit, where the battery used to be attached. Wha