apple2361 apple2361
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada


4 tons of cement cost $480.00. What is the price per pound?

Respuesta :

dholmes75 dholmes75
  • 03-12-2020

Answer:

$120 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do octopus use Newton's third law of motion to escape from enemies
Can you solve this equation 13m-22=9m-6
what's 187 divided by 7?
Sally sold 1000987 hot dogs 3 years how many will she sell in 6 years
what's 187 divided by 7?
What were some things settlers hoped to find in the New World?
is 14.5% equivalent to the decimal 14.5
36.8% of what number is 28.52
What Is 89.519 Rounded To The Nearest Whole Number
In what ways did the British treat the patriots harshly? was this a good idea or a bad idea? why? (Subject- Social Studies on the South Carolina Battles) 15 poi