jasminejazzywazzy
jasminejazzywazzy jasminejazzywazzy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

mommarich53105 mommarich53105
  • 03-12-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

becuase that's the answer lol

Answer Link

Otras preguntas

How many molecules of water are required to completely hydrolyse a polypeptide made up of 23 amino acids? A. 11 B. 22 C. 23 D. 44
May 30 was selected as Decoration Day first observed because it was NOT an anniversary of a battle. True or False?
It is significant because since the Battle of Puebla no country in the Americas has been invaded by an army from another continent. True or False?
when the united states joined the allies, why did the allies concentrate first on defeating hitler?
identify the pattern of rhyme and meter
museum passes cost $5 for adults and $2 for children. one day the museum sold 1820 passes for $6100. how many of each type were sold
Nearly every village in Mexico has a church and a market. The city's public square where the market is held is called a.... A. Quarto B. Plaza C. Casa D. Squatt
what is the best way to study for a world geography voab quiz?
Which is an example of how the peripheral nervous system helps the body maintain homeostasis? A.Muscles produce keratin so that hair can grow stronger. B.Sweat
future inventions that someone needs to make