danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 25 pounds of turkey for $26.25. What is the cost per
pound?

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

$1.05 Per Pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiiara
tiiara tiiara
  • 03-12-2020

Answer: $1.05/pound

Step-by-step explanation:

$26.25 / 25 = $1.05

Answer Link

Otras preguntas

!!!!!!PLEASE HELP!!!!! Five people arrange themselves to form a right triangle. If their total vertical height is 12 feet and their total horizontal length is 1
what was ronald reagans view on communism​
Which statement best explains why the Great Depression spread throughout the world?High unemployment led people to lose faith in democracy and left many countri
which of the following regions was least impacted by water scarcity between 2000 and 2010
Find the value of x. Round the length to the nearest tenth A.) 9.0 yd B.) 15.6 yd C.) 31.2 yd D.) 10.4 yd
Maintaining eye contact is important when speaking as well as listening? True or false
Write and solve an equation to find the measurements of acute angle npo
List from least to greatest
Please help! I will mark brainliest!
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! I CANNOT RETAKE THIS AND I NEED ALL CORRECT ANSWERS ONLY!!! The purpose of fuses and circuit breakers is to