BrownskinBoop1320 BrownskinBoop1320
  • 02-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I had $2million to pay for 20 million meals, how much does each meal cost?

Respuesta :

rococo908
rococo908 rococo908
  • 02-01-2021

Answer:

$0.10

Step-by-step explanation:

Divide 2 million by 20 million:

2,000,000/20,000,000

= 0.1

So, each meal costs $0.10

Answer Link

Otras preguntas

which chemical property of matter describes how well things burn ?​
Vamos al lago a ______________.
write pome praising cell division be sure to include an explanation of each term you use in your pome or song has to be about cell division
I really need help on this please help
Simplify please answer
help me please,i struggle with this concept!
Question is in the Pic Plz help!
Which graph does NOT represent y as a function of x? A) Answer choice A B) Answer choice B C) Answer choice C D) Answer choice D
question 5 need help please​
So you know how a Netflix subscription lasts for a month. What if you buy a subscription on January 29th, do I have Netflix for 4 years?