Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

solve for the equation a+b-c=180 for c
How to round 4.66 to the nearest hundredth
Help Dana find the sum 346 421 152 For numbers 13a-13d, select yes or no to tell Dana when to regroup
True or False Questions 1) Trans-Neptunian objects orbit Neptune 2) Since it was reclassified as a dwarf planet, Pluto is no longer considered a planet. 3) Sola
Which one of the following is a common way to increase cardiorespiratory Fitness very quickly
Why is a college education important?
Zero is not an element of the set of natural numbers. True or false
Missouri made the crinoid its official state fossil. Nicknamed the "sea lily," crinoids are actually formed by ancient sea animals. What present day animals are
Write the expression in standard form. three divided by quantity three minus twelve i.
write the equation of a Line that is parallel to x = -5 and that passes through the Point (1,4).