roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

A client with aids has become forgetful with a limited attention span, decreased ability to concentrate, and delusional thinking. what condition is represented
Acid strength decreases in the series: hcl > hso4– > hcn. which of these species is the strongest base?
Please help me with #25
Betty had $40 in her pocket. She bought 12 identical bags of popcorn. Betty was left with $10 after buying the popcorn. What was the price, in dollars, of each
What does two lines intersecting at a right angel form
How long was the average workday during the early years of the industrial revolution?
A 21-day or 60-day "challenge" would likely feature low-impact, strength-building exercises with a focus on flexibility high-intensity cardio, strength-buildi
The attitude of an author toward his or her subject matter in a text is referred to as A tone B style C voice D theme
The area of the base of a rectangular tank is 3,000 square inches, and the volume of the tank is 324,000 cubic inches. find the height of the tank in feet.
what did the first national government accomplish under the articles of confederation