JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Using the digits 1, 3, and 5 only once, write the greatest and least three-digit numbers you can.
Photosynthesis ceases when leaves wilt, mainly because:.
Which line from the poem support the inference that the carving may be old and timeworn in the poem a Japanese wood carving?
Monet painted over _______ views of the facade of rouen cathedral. a. 10 b. 20 c. 30 d. 40 please select the best answer from the choices provided a b c d
One economic reason for the general trend of migration from rural to urban areas is that —
A magnifier allows one to look at a very near object by forming an image of it farther away. The object appears larger. To create a magnifier, one would use a.
A food worker needs to measure the temperature of hot held casserole
6 · 6 · 6 · 6 = 1,296. Using exponents, write two more expressions that also have a value of 1,296.
Which sentence uses a narrative technique to develop a character? O I can see the lights of the town below after the leaves have all fallen. O "Maybe," Hannah s
what is equivalent to 2 x 2 − 7 x − 3 = 0