jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

?????????????????????????
If Cape Cod ​Railway's fixed costs total $70,000 per​ month, the variable cost per passenger is $20, and tickets sell for $100​, how much revenue must the Rail
what is a statement that can be proven to be true
Quanto mais aprendemos, maior nosso cérebro fica? (com prefencia, dê referencias bibliográficas)
El gato _____ a saltar. comienza pierde entiende repite
Disorders, such as sickle cell anemia, are the result of mutations of the
In a candy mix there are 4 green bars for every 3 red bars how many red bars are ther if there are 200 green bars
Alex ran 534.3 miles in 100 days. if he ran an equal distance each day, how many miles did he run per day?
Which of the following is the correct solution to the inequality –3x > 24?
How are human beings different from angels?