electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In one area, the lowest angle of elevation of the sun in winter is 24degrees Find the distance x that a plant needing full sun can be placed from a fence that i
.............................
What factors are included in the classification scheme of climates? Temperature, pressure, and vegetation Pressure, latitude, and longitude Vegetation, preci
Find a and b such that ab = 15 and a+b = -8.
change this into passive voice eleming discovered the penicillin​
1. Starr and Waterman mention that the term groove "evokes the channeled flow of 'swinging' or 'funky' or 'phat' rhythms." Can you find a song with a groove th
A survey was taken of children between the ages of 3 and 7. Let A be the event that the person has 2 siblings, and let B be the event that the person does not h
please help me with this:)
What is the midpoint of the segment shown below (1, 2) and (1, -5)
Please help me I need it ASAP