Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Most autotrophs make “food” through the process of a. photosynthesis. b. homeostasis c. chemosynthesis d. cellular respiration
Which technological development enabled European navigators to determine their location during the Age of Exploration? (1) lateen sail (2) astrolabe (3) cross
How do enzymes help to carry out biochemical reactions? A. By decreasing the energy of the reactants B. By increasing the activation energy of the reaction C. B
Meg pounded a stake into the ground. When she attached a leash to both the stake and her dog’s collar, the dog could reach 9 feet from the stake in any directio
When y = x^2, which of the following expressions is equivalent to –y ?
If y^8= 4 and y^7=3/x, what is the value of y in terms of x?
Meg pounded a stake into the ground. When she attached a leash to both the stake and her dog’s collar, the dog could reach 9 feet from the stake in any directio
What is the average of 30, 40, and 80?
Estimate the angle of elevation from the trailhead to the summit.
An object of mass 2 kg has a linear momentum of magnitude 6 kg • m/s. What is this object’s kinetic energy?