sonniembarrett19
sonniembarrett19 sonniembarrett19
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pair of jeans is on sale 20% off. The sale price is $32. What is the regular price?

Respuesta :

vultude
vultude vultude
  • 01-02-2021
Original price: $40.00
Saved amount: $8.00
Answer Link

Otras preguntas

Nicole pays $15.20 for a pack of 8 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Rehabilitation may include probation, mentoring, and job training. a. True b. False
What is the decibel level of a normal conversation which has an intensity of 3.2 × 10-6 watts/m2?
please help with this homework. Thanks
name 1 significant architectural achievement of the renaissance
all of the following are characteristics of prokaryotic cells except
Which period saw a significant number of women emerge as composers and soloists? MUSIC*****
Find h to the nearest tenth
Location A is ______________.      A. Egypt   B. Canaan   C. Mediterranean Sea   D. Syrian Desert
What is the lasting legacy of the crucible