Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

This Florida town maintains a fully decorated tree year round?
A bouquet of flowers were displayed in the window of the department store, which was advertising for its spring sale. What changes should be made to correct the
a recipe calls for 6 cups water and 4 cups of flour if the recipe is increased how many cups of water should be used with 6 cups of flour
18tons 42 pounds divided by 3 = ____tons ____pounds
Mai spends 7 3/5 hours in school each day.. Her lunch period is 1/2 hour long, and she spends a total of 7/10 hour switching rooms between classes. The rest of
What was the office of the two men who held the executive power of the Roman Republic and commanded the army
how to solve 10m-2/5=9 3/5
why might china treat Hong Kong protests differently from those in Tiananmen Square
there are 16 people at a party. they want to set up a relay teams with exactly 3 people each. can they do it ? explain
where did american troops do most of the fighting