litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

As you stop your car at a traffic light, a pebble becomes wedged between the tire treads. when you start off, the distance of the pebble from the pavement varie
how much milk can bond is used in 1/2 cup amounts
What is the most significant challenge for organisms that live in estuaries
Mr. Jackson lengthened the fence along the back of his yard. Before he added 110 feet, the fence was 275 feet long. He divided the fence into 5-foot sections. H
If m∠BEG = 54° and m∠BEA = 27°, then m∠AEG = _____. A) 135° B) 27° C) 90° D) 81°
How do I find k, h and j?
Which of the following equations demonstrate the multiplication property of equality for the equation x = 2? Check all that apply. 1. x(3) = 2(4) 2. x(5) = 10
What was a celtic firedog?
19 is what kind of number ?
Which statements about Joan Miró or his art are true? Choose all answers that are correct. A. He was born in Spain and went to art school in Paris, France