shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Is the love of Romeo and Juliet an example of "true love?" Why or why not? plz answer good
Which is equivalent to “12 chairs for every 3 tables”?
the graph below shows how solubility changes with temperature
If you could change history,what would you have done to prevent another world war that might have been more successful than a treaty like the Kellogg -Briand pa
For one week at your store, employees worked 200 regular hours and 50 hours of overtime. what percent of the total hours for the week were overtime?
Why did the middle colonies have such a diverse European culture
Labor cost advantages gained by moving into a country with low wages may be short-lived because ________.
Identify the government wellness program that provides assistance to mothers with children up to age five. Child and Adult Care Food Program School Lunch Prog
3/10, 0.222, 3/5, 0.53 in order from greastest to least
how to make d the subject of V=ldh