parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

What is the number of oxygen atoms in molecular oxygen and in ozone.
What does the chimpanzee have that the other organisms do not? A) Claws B) Lungs C) Mammary Glands D) Opposable Thumbs
explain how similar triangles ABC and dbe formed by the graph, dashed lines, and x axis are similar in relation to the numbers of pens purchased and the cost.​
Somebody please helpp
does anyone know this???
What is a reflection image of P (0, 0) after two reflections, first across X= -3 and then cross Y= -3?
Allie and Evelyn share a pizza and split the cost. They each pay $7.74. Which of the following equations can be used to find the cost of the pizza? 2p = 7.74 7.
Analyzing Ancient Greek culture
list ten importance of conservation of wildlife​
NEED HELP ASAP. WILL REWARD BRAINLIEST. After college you start a job earning $40000 a year. You get a 6% raise each year. a) How much will you earn in year 2?