irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

convert 3.8 Km/sec to miles/year
WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!! LOOK AT THE PICTURE BELOW TO ANSWER THE QUESTION!
What characterized the african slave trade in the 15th century?
a car travels 177 miles in 3 hours. find the average speed of the car in feet per second. round to the nearest whole number.
What the similar with Jamestown and Plymouth ?
In 2009, the U.S. Congress passed a law that made it legal for people to file lawsuits about unequal pay at any time, no matter how long it had been since the u
What key factor kept the copernican theory from being widely accepted at first?
The second navigation act required that exports go to england first before continental ports. true
Which phrase from the sentence best reveals the meaning of the word disseminate ? The boss decided to openly disseminate the lagging profit statistics rather th
Is 3/47 a rational or repeating decimal