quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

A teacher buys 5 boxes of red folders with 36 folders in each box 6 boxes of blue folders with 32 folders in each box Which number is closest to the total numbe
Find the sum and write the answer as a decimal. 6/5 + 10.35
Determine between which two whole numbers lies [tex] \sqrt{20} [/tex]​
Read line 11 of "A Long, Steep Ascent" Why does the author use the word fixed in this lino? OA to explain how life can change in a moment O. to convey how stead
Joseph's grandparents get him a puppy for his thirteenth birthday, and he names the puppy Bailey. Joseph does a good job taking care of Bailey, and she's growin
NEED ANSWERS NOW!!! Solve for x. ​
The Robinson family pays 19.75 at the movie theatre for 3 medium popcorns
Use the drop-down menus to complete the sentences. Complete the sentence to show that the action is in progress now The students v on their project Complete the
23. Angle F and G and Hare the angles of a triangle. Angle G is 8 more than twice angle'F. Angle H is 14 less than 3 times angle F.
Find the length of the radius. Type a numerical value in the space provided. Do not type spaces in your answer