webkai5141
webkai5141 webkai5141
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap please help me.

i need help asap please help me class=

Respuesta :

rlister rlister
  • 03-02-2021
Okay so, $16.80 - $6.30= $10.50


So the answer is $10.50
Answer Link
aimeecoupons2280
aimeecoupons2280 aimeecoupons2280
  • 03-02-2021
So, the total cost is 16.80. The bead cost 6.30, so you need to subtract. 16.80 - 6.30 is 10.50. To figure out how much EACH pendant cost, you divide your answer (10.50) by 3 because there are 3 pendants. 10.50 divided by 3 is 3.50. Each pendant cost $3.50.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following adaptations enables deciduous trees to produce more food? a. thick bark b. stretching toward the sun c. leaf loss d. color change
a collection of 30 coins consists of dimes and Nickles the total is 1.80 how many dimes are there
During the day, David s dog digs deep holes. a. Alliteration b. Imagery c. Hyperbole d. Personification
In spite of difficult communication and limited travel, intense nationalism began
Ricky wants to start a farm and grow wheat. Where would be the best place for him to relocate?
A percent composition is a percentage of a compound in a sample expressed as a fraction of the whole sample. a. True b. False
Who was the 33th president?
Rewrite the following expression using Grouping Symbols: 5 * 8 - 5 * 12
what is the main conflict in thank you ma'am and how is it resolved
Should cars be banned down highstreets?