Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between j&j vaccine and pfizer
Given the function h of x equals 8 times the cube root of x minus 6 end root plus 16, what is the x-intercept of the function? –6 –2 2 16
How does self-motivation fit into the career readiness model?.
Why does the poet compare truth to wind?
A rectangular prism has a length of 3 inches, a width of 5 inches, and a height of 7 inches. What is the volume of the prism? Enter your answer in the box as a
What did the laws in Justinian’s code deal with primarily?
Which set of steps can be used to prove the sine sum identity, sin(x y) = sin(x)cos(y) cos(x)sin(y)?
what value of x makes this inequality true? x + 16 < 43
If a buffer is composed of 33. 80 ml of 0. 164 m acetic acid and 31. 63 ml of 0. 189 m sodium acetate, how many ml of 0. 100 m hcl can be added before the buffe
Find the mean of the data.8,14,22,7,2,11,25,7,5,9 PLEASE!!!!!!!!