ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help me please
What Significance did the great depression have on US Immigration History?
Idk what to do.And this is due tomorrow
Who is the president of the United States
During which stage does a mother usually start producing breast milk? A. delivery of the baby B. postpartum period C. labor D. delivery of the afterbirth
which is the best example of an unreliable narrator A) a father protecting his children B) a patient in a mental hospital C) a businesswoman under pressure D
what is anatomy? why we study anatomy? purpose of study
What is the value of the expression when a = –4 and b = 5? (a + 2b)^(3) + 3a^(2) 1. 264 2. -348 3. -952 4. 168
in the number 549.062 which number is in the 100th place
A 3 cm by 3 cm rectangle sits inside a circle with radius of 4 cm