michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP PLEASE!!!!!!! :(((((
Why did president andrew johnson's quick reconstruction of ex-confederate states shock reformers?
Madison wants to make cookies for his little sisters birthday party she is cutting a roll of cookie goes into pieces that are 1/2 inch thick if the role is 13
What were the key factors leading to outbreaks of rebellion against established authority?
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! What is the name of the part of the graph labeled 7? A. Tick mark B. Trend line (best fit line) C. Independent
If the midpoint of line segment what?
Township are generally found in the western part of the United States
Brandon and Jerry like to play video games. Brandon has u video games, and Jery has 29 video games. Together they have a total of 73 video games. Write an equat
Jane has $20.00 to spend on $15.00 t-shirt and 2 pens. How much can she spend on each pen if they are both the same price?
A carpenter used 9 1/2 ft of cedar for every 7 2/3 ft of redwood for a construction project. If the carpenter uses 4 3/4 ft of cedar, how much redwood does he n