nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

An antonym is a word that's
If x can be any number, how many solutions are there for the equation? y = –x A. There is no solution. B. There is only one solution. C. There are many solu
How did the Greeks attempt to understand the world?
how are the ordered pairs 4,9 and 4,-9 similar, and how are they different? Are the two points related by a reflection over an axis in the coordinate plane? If
In what respects was Japan's 19th century transformation revolutionary?
What is a Phenomenon characterized by poorly planned development on the edges of cities and towns?
A parking garage charges $3.50 per hour to park. The function rule: c = 3.5h shows how the number of hours h relates to the parking charge c. Graph the function
How do you say You are the best in Spanish
Some portion of the milk produced in the United States comes from cows treated with genetically manipulated hormones that increase a cow's milk production. This
Why can't chemical changes be reversed?