skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

when is heat positive or negative? I need it please help me
A tenancy at will is created by an express contract by which property is leased for a specified period of time. a. True b. False
please correct the mistakes.
Monique picked 32 quarters of beans how many pecks did she pick
when a client wants to include whole grain foods in his or her daily intake a fitness professional could suggest
PLS HEEEEEEEEEELP MEEE GUARANTEE REWARD PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS.The SAT this year has a mean of 500 and a standard deviation of 5
an asian sculpture creates an image of the buddha for the local temple.the artists primary responsibility is to
what number is prime 24,41,64,16 give u 100 points later promise:)
similar structures that related species have inherited from a common ancestor are called
Write two equivalent fractions 4/6