smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1.666667 as a fraction
DNA replication occurs A. so that a cell can grow. B. so that the cell can divide. C. so that proteins can be made. D. so that mutations can be removed.
Which word in the sentence is a participle? Are you running from that buzzing bee? a. buzzing b. Are c. bee d. running
____ has contributed the greatest number of immigrants to the United States. france england germany ireland
In marine west cost climate, ocean winds cause?
Which word in the sentence is a participle? Do not cry over burnt toast! a. Do b. over c. burnt d. cry
4.5ft is what circumference of a circle
Approximately how long has the Moon been geologically inactive? A. 1 billion years B. 3 billion years C. 4 billion years D. 4.5 billion years
What does 56×90? what does 56 times 90 equal what does 5600 equal
Which Biblical hero was the subject of this famous bronze statue by Florentine sculptor Donatello? a. Moses b. Solomon c. David d. Abraham