268713 268713
  • 04-02-2021
  • History
contestada

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?

Respuesta :

amayawilliams39
amayawilliams39 amayawilliams39
  • 04-02-2021

Answer:

0.45

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The biographical approach to literary analysis looks to the author's experiences to gain insight to the character's attitudes expressed in the story. True Fal
I'm so confused! Please help!
How were the Mycenaeans and the Minoans similar
Which statement describes a concept included in the wave-mechanical model of the atom?
a large cube has 5 layers, each with 5 rows of 5 small cubes.  How many cubes will the larger cube contain?
Which best describes the culture of hatiti's people? a) it is mainly a mayan culture b) it is a blend of aferican, european and carribean cultures c) it is m
How do you solve 4x^2-12x=7 algebraically
What adds up to 14 and multiplies to negative 576?
why was pat scully a master of stragtegy?
How did Richard Sears change the world of shopping?