lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the solutions to the equation y² + 16 = 212? Choose all answers that are correct. A. 98 B. –98 C. 14 D. –14
Give an example of how migration affects population size?
Gayle has 3 less than two times as many stickers as Robin. Gayle has 25 stickers. how many does Robin have
Erika has 3 pieces of ribbon. each piece is 25 yards long she needs to cut pieces that are 22 inches long . What is the greatest number of 22-inch pieces that s
Express 0.64 as a fraction in lowest term? A. 64/10 B.5/32 C.4/5 D.16/25
The height h (in feet) above the water of a cliff diver is modeled by h=-16t^2+8t+80, where t is the time (in seconds). How long is the diver in the air?
Explain the difference between "b divided by 10" and "b divided into 10"
Star Wars was the name given to which Reagan effort? Nuclear Arms Disarmament Nuclear Arms Race Strategic Defense Initiative Strategic Offense Initiative
3. What is the range of the function: {(1, 3); (3, 5); (5, 7); (7, 9)}? (Points : 4) {1, 3, 5, 7} {1, 3, 5, 7, 9} {1, 9} {3, 5, 7, 9
when plates push together they cause