dezaya11 dezaya11
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

1. Find the unit rate per sandwich. Round to the
nearest hundredth if necessary: $210 for 50
sandwiches.

Respuesta :

lyndsaybrooke722 lyndsaybrooke722
  • 04-02-2021
$4.2 because $210 dived by 59 is 4.2
Answer Link
sparklingsunset
sparklingsunset sparklingsunset
  • 04-02-2021

Answer:

$4.20

Step-by-step explanation:

You take 210 and divide it by 50 and then it equals out to $4.20. Hope this helps! <3

Answer Link

Otras preguntas

What effect did the insular cases have on constitutional rights for colonial populations?
1. Refer to the equation 2x − 6y = 12. (a) Create a table of values for at least 4 points. Show your work.
n/2+5=3 n/2 (as in fractions )
4) How can you write the following numbers using powers of 10? a) 4301 b) 687 c) 56
What role did warfare play in the various nineteenth-century nation-building efforts?
completing the square x^2 +8 = 6x
Can someone please help me on this problem
What was the key element that led people to settle in agricultural lifestyle
What were the roles of men and women in Jewish society?
how do you solve y=2x-5