anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

Ben and Molly are married and will file jointly. Ben generates $300,000 of qualified business income from his single member LLC (a law firm). He reports his bus
can someone put this into matrices for me:) 2x+3y+5=20
What theory was Huygens writing about?
Find the perimeter of a rectangle. The width is : 3y-4 and the length is 2y2 +5y-2.
c(t)=2(t-4)(t+1)(t-6)​
m= 0 passes through the point (-1,3)
Can someone please help me asap I’ll mark brainlist !!?!
Quick Cleaners, Inc. (QCI), has been in business for several years. It specializes in cleaning houses but has some small business clients as well. Issued $22,00
Can anyone please help me
An education budget went from $ 800,000 to $ 900,000 . What is the approximate percent increase ?