esteban4215 esteban4215
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

El costo total en pesos para producir calcomanías,es el monto del alquiler del local más 1.5 veces el número de calcomanías producidas por día

Respuesta :

jennafloyd25
jennafloyd25 jennafloyd25
  • 03-03-2021

Answer:

.......................................................

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite your definition of racial identity (it may be different or very similar). What does it include?
∠1 and ∠2 are vertical angles. If m∠1 = (17x + 1)° and m∠2 = (20x – 14)°, find m∠2. Answer with "m∠2=_"
5. What is Social Security?​
10 points for answering! What is the answer to 10, 11, and 12? Please help
Solve the equation for y. -4x+ 3y = 12
convert 69 m 26cm into cm solv​
180-128=52 that’s the answer rights?
Your mother is sure that you were driving too fast because she knows (2 points) 1.when you arrived and the direction you came from 2.how long it took you to get
Example: Abby brought her friend lunch. What is the simple predicate in the above sentence? lunch friend Abby brought
Which would least likely be a cause of natural selection? adaptation evolution overpopulation variation