amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence in this summary restates the thesis of the article? Service improves society, impacting the helpers as well as those needing assistance. It me
A mixture of four gases exerts a total pressure of 860 mm Hg. Gases A and B each exert 220 mm Hg. Gas C exerts 110 mm Hg. What pressure is exerted by Gas D?
screenshot for health
A backpacking tent in the shape of a triangular prism has sides that are 6 ft and a length of 7 ft. What is the volume of the tent to the nearest whole number?
What particle is J.J Thomson credited with discovering
Excerpts from the First Inaugural Address of Andrew Jackson: "... In administering the laws of Congress I shall keep steadily in view the limitations as well as
gasoline can power a car because the fuel has
prepare a speech on the importance of afforestation. include some humour elements also in the speech
An act intended to cause distress, fear, and an expectation of bodily harm is considered a form of
Most people actually just speak creole in La Reunion True or False???