amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?

show alll work

thxxx <3

Respuesta :

20118457
20118457 20118457
  • 04-03-2021

4.90*3 = 14.7  

The cost will be for the garpfriut will cost 14.7 $

Answer Link

Otras preguntas

Using pie symbol how can you find 355 as the volume of a cylinder?
During which Chinese dynasty was the Silk Road established? a. Han b. Ming c. Qing d. Yu
The- - - - - is the area of a tooth the cervix to the apex
Describe the three types of system: a.open: b.closed: c. Isolated:
Testing a hypothesis is called a(n) _____. control scientific law experiment variable
This type of management style is often associated with organizations in the embryonic stage a. Freewheeling b. Growth director c. Entrepreneur d. Movers and
The two main goals of corporations were to eliminate competitors and _____. to increase their own profits, to reduce consumer costs, to produce top-quality prod
The caste system of India is an example of what key characteristic of a civilization? specialization of labor moral code social class hierarchy institutions
Which of the following was most detrimental to Justinian's Empire? a. the Justinian Codes b. attacks from African forces c. Justinian's military campaigns d.
Viruses can infect bacteria as well as other organisms. What does the virus inject into the bacterial cell? a. viral nucleic acid b. capsid proteins c. hormo