leebrelchloe
leebrelchloe leebrelchloe
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

i need help btw i am in middle school

i need help btw i am in middle school class=

Respuesta :

alexconnsiena alexconnsiena
  • 04-03-2021

Answer:

A). 459 B). x ≤ 6 C). $2.20 for one bowl

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statements can be made about mass and weight? Check all that apply.
What is the base unit for mass?
chris buys p pairs of pants and 4 more shirts than pairs of pants. Shirts cost $18 each and pair of pants cost $25 each. What does each term in the expression 2
draw a picture of an object that might impact a planet.label and describe the objects. what evidence is there that these objects collide with planets and moons?
Why is it important to keep a microscope covered when you’re not using it?
Which of the following is located in the temperate climate zone? A) grasslands . B) rain forest . C) taiga . D) tundra .
Rational numbers are _____ natural numbers. A) always. B) sometimes. C) never
Which of the following is the most likely way for bacteria and viruses to enter a water supply? A) Increased photosynthesis releases bacteria and viruses. B) P
What is the name given to cell division in eukaryotes? A. division B. replication C. binary fission D. mitosis and cytokinesis
an apple orchard sells apples in bags of 10.the orchard sold a total of 2,430 apples one day.how many bags of apples waa thi