Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Choose the best answer. Nosotros __________ a la tienda de ropa. estamos miramos vamos escuchamos Choose the best answer. Chicago es un edificio. una ci
Ginger wants to fill her new swimming pool. She has two pumps; the larger pump takes 40 minutes to fill the pool, and the smaller one takes 60 minutes. How long
What’s the main conflict with Beowulf
which of the following regions was subject to European imperialism in the 1800's
Fill the blank with the preterite form of the verb in parentheses. Nosotros ____________ la verdad al profesor. (decir) (1 point)
How did the peace made after world war 2 differ from world war 1?
Which option most accurately identifies the test that is scored on a scale of 1-36? A. AzMERIT B. ACT C. SAT D. ASVAB
T/F The faster the machine cycle, the faster your computer processes data.
Which substance in not absorbed by the body when using snuff? a) tobacco b) tar c) carcinogens d) nicotine
The potential energy of an apple is 6.00 joules. The apple is 3.00 meters high. What is the mass of the apple?