Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Fix the sentence the groom make a toast at the wedding
What type of adaptation is migration?
what are the vertex focus and directrix of the parabola with the given equation y=1/28(x-4)^2-5
Can anyone PLEASE help with java project?
show me long division in 0.015÷0.01845
One of the unforeseen consequences of the Black Death epidemic
What is the slope-intercept form equation of the line that passes through (3, 4) and (5, 16)?
What is the difference between an ion and an atom?
what are the four elements that Aristotle included in his model of matter
What was one of the ways that people of ancient times classified plants and animals?