centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

weltonlogan0 weltonlogan0
  • 02-04-2021
4,992 ounces
multiply 312 by 16
Answer Link

Otras preguntas

Write a poem and use 4 different figures of speech
pls help ill give brainliest and 5 staarts
a shopkeeper bought a pair of shoes at sh 480 he wished to make a profit of 30 percent after selling what was his marked price​
Write an equation for the nth term of this sequence: 1/8, 1/4, 1/2, 1..
Recommendations Skill plans A Math FL Standards Seventh grade > * Y.4 Area and perimeter: word problems JER You have prizes ton A train ticket is 6 centimete
As a block falls through the air by 40 meter it does work equal to -1800 joule. Determine the mass of a block.
Solve: (m+2) (m+1) - (3m - 5) (9-5m)
could be developed to attack cancer cells ​
How much of a radioactive substance must be presented to decay to 80 grams in 12 years if the half-life of the substance is 7.6 years?
solve: . [tex]6q^{2} - 17q + 12[/tex] . [tex]8s^{2} + 2s - 15[/tex]