Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

T times 3/4 for t =8/9
how are the ice ages related to geography
A bag contains 9 purple marbles,2 blue marbles, and 4 pink marbles. The probability of randomly drawing a blue marble is 2/15.What is the probability of not dra
Why would Jefferson perceive the mercantile class to be pro British?
8% of 44 show work please and an answer ciz i domt understand
16.437 rounded to the nearest hundredth
which were precedents set by George Washington during his presidency
whitney says that to add fractions with diffrent denominatros, you always have to multiply the denominators to find the common unit;for example 1/4
8% of 44 show work please and an answer ciz i domt understand
Is Squeezing oranges to make orange juice a chemical or physical change?