greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Maria put trim around the banners Each side is 22 and maria have 1 half
is it possible for Transnet to make economic loss in the short-run? Briefly motivate with the aid of a graph
Which of these excerpts follows the format of a persuasive essay? I’ve Been to the Mountaintop by Martin Luther King Jr (excerpt) It means that we've got to sta
How long did the Iran hostage crisis last?
28. The cost c per person to participate in a guided mountain biking tour depends on the number of people n participating in the tour. This relationship can be
For the equation y = 3x2 − 4x + 11, choose the correct application of the quadratic formula. x equals four plus or minus the square root of n
what is the difference between the (BIOS) basic.input.output.system and R.O.M
Mendel's principle of segregation implies that the two members of an allelic pair of genes _____.
when the solutions to each of the two equations below are graphed in the xy-coordinate plane, the graphs intersect at two places. Write the y-coordinates of the
Catherine Beecher along with Mary Lyon established the Hartford Female Seminary in Connecticut in 1823. a. True b. False