Aleshabarnes1234
Aleshabarnes1234 Aleshabarnes1234
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate costs 7 dollars. Rachel buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Rachel pays.

A pound of chocolate costs 7 dollars Rachel buys p pounds Write an equation to represent the total cost c that Rachel pays class=

Respuesta :

sandrashonoda sandrashonoda
  • 03-06-2021

Answer:

c = 7p

Step-by-step explanation:

i think

Answer Link

Otras preguntas

How are light-years used to measure distances and sizes in the universe? O A They provide information about time as well as distance and size. B. They provide m
Who was Thales In geometry?
What did you do last week? Choose 5 days from last week and write what you did on those days. Be sure to use the correct past tense form of 5 different verbs, a
Please answer this!!!
Round off 54.3223 to 1 decimal place
Write 5 million in standard form
Leann has $3.38 in her wallet, and Shannon has $2.87 in her wallet. How much more does Leann have in her wallet than Shannon?​
d HC Question 5 of 10 n.us Fill in the blank in the following phrase with the correct word below: Ils aiment New York. Ils parlent O A. espagnol. B. allemand. O
are capital markets also organisational markets?​
Find the missing value. Hint: Use the number line to find the missing value. a -2= +6 -15 -10 -5 0 5 10 15