zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP! What is 4 1/3 multiplied by 2 1/4
Which graph shows an odd function?
A sector of a circle has a central angle measuring 80 degrees. If the area of the sector is 32 1 m2 what is the radius of the circle in meters?
1.Where should Species C be placed on the tree? A. space B. space 2 2.What is one body structure you used to make your decision? A.Skull B.backbone C.tail D.fro
World Geography question: If you took the shortest route to travel from Africa to South America your ship would sail through the Pacific Ocean. O True False
¿______ usted de panamá?
In a right angle triangle the side lengths are 4 and 2. Please find the hypotenuse. You can answer this in radical form OR give the answers in hundredth.
Describe the military and cultural factors that led to the Mongol conquests of China and the Muslim kingdoms. Include what you remember about the environment an
use the graph to identify the zeros.
Simon uses 2/3 cup of sugar to bake a cake. How many cups of sugar does he needs to bake 6 cakes?